Robíme pre deti - podľa Smeru

Autor: Igor Chlebík | 23.2.2016 o 14:26 | (upravené 26.2.2016 o 8:45) Karma článku: 16,05 | Prečítané:  7993x

Neskutočne, ale úplne maximálne ma rozčuľuje arogancia moci a svojvôľa, ktorú vidím pri detskom domove dcéry detskej ombudsmanky Tomanovej. Dovolím si krátky komentár z mojej strany z pohľadu bežného rodiča.  

Z môjho pohľadu - v prípade detského domovu prevádzkovaného mladšou pani Tomanovou sa stačí pozrieť na fakty a všetko je jasné. Nebudem tu rozpisovať, čo je už napísané na iných miestach - že sa porušujú práva detí a platné zákony - a že nikto s tým nič nerobí. Ministerstvo či úrady skúmajú a prešetrujú, čo sa stalo. V preklade naťahujú čas a hľadajú spôsob, ako obhájiť neobhájiteľné. V reále dali maličké deti do detského domova, kde podľa zákona nemajú čo robiť. O subvenčnom podvode sa nejdem rozpisovať, napíšem len k tým malým deťom. 

Máme 2 deti a viem, aké dôležité sú pre nich otec, mama a rodina. Teraz je mladší Samko chorý, striedame sa pri ňom s manželkou, lebo jeden rodič to ťažko zvláda. Vy rodičia to isto poznáte, ako prebiehajú takéto noci, keď je dieťa nepokojné a celé dni je to "full time" starostlivosť o dieťa.

Aj túto noc malý Samko mrnčal a vyžadoval si proste starostlivosť. Nič extra výnimočné netreba robiť - úplne stačí, keď je niekto pri ňom. Keď sa prebudí či začne mrnčať, treba ho chytiť za ruku alebo mu niečo zaspievať alebo sa len prihovoriť. Samko sa upokojí a za chvíľu spí. Túto noc boli aj silné plače - musel som ho zobrať na ruky a chvíľu ponosiť na rukách - a potom zase tvrdo spal. Nad ránom sa už prehadzoval, tak som si ho z postieľky hodil do postele a držal ho za ruku alebo keď mrnčal, len som ho pohladkal a bolo dobre. Keď som sa ráno zobudil a otvoril oči, malý Samko sedel už nado mnou a zoširoka sa prekrásne usmial - taký ten úsmev od ucha k uchu. Isto poznáte :-) - nakopne vás to do celého dňa. A nebolo treba nič hovoriť - ja som vedel a vedel aj on. Samko dnes ráno vedel, že má vedľa seba tatina, ktorý ho ľúbi a o ktorého sa môže vždy oprieť, keď bude zle.

A keď som takto v hlbokej noci utišoval malého Samka, prišli mi na um tie deťúrence v detskom domove u mladšej pani Tomanovej. Pre ne neexistuje nič takéto "na skupine", žeby mali nejakú oporu. Na 8 hodín prídu opatrovateľky, pohrajú sa s nimi. "Na skupine" jedia, rozprávajú sa "ako rodina". Kto má ale deti vie, že je to blbosť. My máme dve deti a niekedy ich dvaja nestíhame, lebo venovať sa treba obom. Keď zoberiete na ruky jedno, chce ísť aj druhé. Ak sa bláznim so Samkom, chce sa blázniť aj Katka. Ak si pritúlim jedného, za chvíľu je pri mne aj druhý. A ja s hrôzou rozmýšľam, aký živoť majú tie malé detičky u Tomanovej. Po materiálnej stránke im nemusí chýbať nič a určite nejedia jogurt po záruke, čo je alfa omega vo výklade ľudí ako Tomanová. Malé deti ale potrebujú hlavne lásku, veľa času, pozornosti. Treba sa s nimi hrať, vychovávať ich a hlavne ich bezpodmienečne ľúbiť a tú lásku im denne dokazovať. Proste - deti potrebujú hlavne svoj pevný bod vo vesmíre, ktorým sú rodičia a rodina (aj náhradná). Potrebujú svoje istoty.

A je tragické, že tie istoty sú im zobrané vďaka strane, ktorá mala ISTOTY na bilbordoch. Je tragické, že práva tých detí porušuje vláda, ktorá ma teraz na bilbordoch že robí pre ľudí a chráni Slovensko! Pre tieto malé deti nerobí ani toľko, koľko jej zákon prikazuje. A nič sa s tým nedeje - vyhraj voľby a môžeš všetko. Kľudne si zvolia na detského ombudsmana človeka, čo tam nemá čo robiť a nikto s tým nič neurobí. Deti sú v domove kde nemajú čo robiť a ich najdôležitejšie mesiace/roky života trávia tak, že ich to poznačí na celý život.

Na záver len dva odkazy.

Prvý pre tých 83 automatov v parlamente, ktorí podľa palca pani Lašákovej zvolili za detskú ombudsmanku staršiu pani Tomanovú - za zásluhy a na príkaz riaditeľstva SMERu. Môžete sa hanbiť. Zabúda vôl, že teľaťom bol. Zabúdate, že aj vy ste mali deti a ako sa bolo treba o ne starať.

Druhý odkaz pre ľudí - 5.3.2016 sú voľby a vy máte možnosť rozhodnúť, či chcete takýto štát alebo nejaký iný.

Kto chce vedieť o tejto téme viac, odporúčam vygooglit pár článkov v tejto veci - na nete je ich veľa. Ja som tu dal môj pohľad zo skúsenosti bežného rodiča, pre ktorého je výchova deti základná hodnotová otázka. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prieskum AKO: Smeru sa nedarí zvrátiť pokles, nové strany výraznejšie nestúpli

Prieskum sa realizoval po ohlásení Kisku, že nebude opäť kandidovať.

LEVICE

Väzeň v Leviciach ušiel počas eskorty, skočil do vody pri mlyne

Z elektrárne ho zachraňovali hasiči.


Už ste čítali?