Trafikárka Vierka

Autor: Igor Chlebík | 3.12.2015 o 15:26 | Karma článku: 17,70 | Prečítané:  9748x

Pani Tomanová je symbolom rozdávania "trafík" SMERáckou vládou. Zvolenie tejto osoby do pozície detského ombudsmana je zvrhlosť a zákernosť, je to dokonalá ukážka arogancie moci súčasnej vládnej strany. 

Do funkcie sa nedostane ten najlepší alebo najvhodnejší človek, ale ten so správnou straníckou knižkou a zásluhami pre stranu SMER.

Najlepšie nech si každý urobí názor sám - a nech si sám položí otázku, čo kedy pani Tomanová urobila pre deti? Keď bola ministerka. Keď bola poslankyňa. Snažím sa hľadať, ale nič pozitívne som nenašiel. Som presvedčený, že táto osoba bude detskou ombudsmankou na "politickom dôchodku" a nebude to človek, ktorý bojuje za práva detí. Stačí ju porovnať napríklad s Natáliou Blahovou, ktorá bola podľa mňa ideálny kandidát na túto funkciu, Stačí si prečítať pár jej blogov čo všetko pre deti robila a kedy bola ako posledná záchrana pre niektoré deti a mladé rodiny. Ako sa za ne bila. Alebo videá vďačných matiek na podporu pani Blahovej. Má niečo takéto pani Tomanová? NIE. Ideálny človek na detského ombudsmana je však členom SaS a takého palec pani Lašákovej a banda 83 automatov v parlamente nikdy nepodporí.

Je to normálne hanba a ja sa hanbím, že je takéto niečo možné. A že to nikomu nevadí, že už ani deti nie sú SMERu sväté. Je to dokonalá ukážka ovládnutia štátu vládou jednej strany a toho, že si robia čo chcú. Preferencie sú stále nad 35% - tak načo by sa na niečo hrali? A aj táto vec s Tomanovou - za 3 dni a možno ešte menej to "vyhnije", SMER bude ďalej chrániť ľudí a robiť pre ľudí a zaslúžilá členka SMERu bude mať trafiku na dlhé roky.

K tomu ombudsmanovi som zaregistroval jedinú diskusiu kandidátov - a z novín prikladám. "Pozvanie prijali traja zo štyroch kandidátov: Natália Blahová, Ondrej Gallo a Jozef Mikloško ml. Štvrtá kandidátka Viera Tomanová sa na diskusiu nedostavila."
Je niečo lepší dôkaz? Tomanová bola taká slabá a každý si to uvedomoval, že sa radšej nezúčastnila na spoločnej diskusii, aby nebolo vidieť ako zle na tom je v porovnaní s ostatnými a že je absolútne neprijateľná pre funkciu ombudsmana. A takáto vyhrala. Fakt nech sa pozrú ráno do zrkadla všetci poslanci SMERu, ktorí toto dopustili.

Na záver prikladám dva rozhovory. Jeden reálny ktorý sa podarilo zachytiť a jeden, ktorý sa zachytiť nepodarilo, ale je možné, že prebehol tak nejako.

Jún 2008
Tomanová: "Pán premiér, máme riešenie pre Bernátka, že čo s ním urobíme?"
Fico: "Ja som povedal, že ja s tým pomôžem, dobre? Prečo nie, ten môže ísť kamkoľvek."
Tomanová: "Keby sa dalo niekam do Bruselu..."

September 2015
Tomanová: "Pán premiér, máme riešenie pre mňa?"
Fico: "Rád s tým pomôžem, prečo nie. Môžte ísť kamkoľvek."
Tomanová: "Keby sa dalo napríklad detský ombudsman..."

 

20 mesiacov som nenapísal blog - ale toto ma skutočne postavilo zo stoličky, keď už ani tie deti nie sú pre nich sväté.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Takmer ju vyliečil z rakoviny. VšZP aj tak odmieta liek žene preplatiť

Dôchodkyňa a jej deti už za liek zaplatili desaťtisíce eur.


Už ste čítali?