Prečo volím Kisku?

Autor: Igor Chlebík | 26.3.2014 o 7:33 | (upravené 26.3.2014 o 7:50) Karma článku: 15,20 | Prečítané:  1985x

Aj keď už bolo k Ficovi a Kiskovi asi všetko povedané a napísané, pred moratóriom uvediem ja moje 3 objektívne a 3 subjektívne dôvody, prečo budem voliť Kisku a vyjadrím sa k prezidentskej kampani.

 Shooty

Objektívne dôvody


1. KISKA NIEČO DOKÁZAL

Kiska začínal od nuly, tvrdo makal v zahraničí a zlou investíciou skončil zase na nule. Vďaka dobrému nápadu dokázal z ničoho vybudovať veľkú firmu, ktorá dokázala zarábať veľké peniaze, zamestnávala veľa ľudí, mala úspech a veľa spokojných klientov (aj keď sa viacerí snažia ľudí presvedčiť o opaku - ak by bol úžerník, dávno by tu boli nejaké dokazy a žiadne nikdy neboli ukázané). Žiaľ, na Slovensku sa úspech neodúšťa a ľudia ho tu neustále spochybňujú - a preto namiesto toho aby Kisku úprimne ocenili, označujú ho za "úžerníka". Vadí im, že niekto dokázal zarobiť na splátkovom predaji a vybudovať veľkú firmu, nevadí im podozrivo nadobudnutý majetok politikov či privatizérov.

2. CHARITA

Keď Kiska predal firmy, bol "za vodou" a mohol sa na všetko vykašľať, užívať si života, cestovať, byť "celebritou" a vymetať večierky či snobské akcie, kde by napríklad demonštroval svoj majetok a bohatstvo. On sa ale rozhodol robiť charitu, založil Dobrého Anjela a začal pomáhať tým menej šťastným. Zase vybudoval úžasnú "firmu" - aj keď je to len charitatívna organizácia - ale proste Dobrý Anjel funguje, pomáha, má svojich pravidelných prispievateľov a svoj funkčný dobre fungujúci model. Myslím, že je to najlepšia a najefektívnejšie fungujúca charita na Slovensku - a je tu vďaka Kiskovi.

3. KISKA MôŽE BYŤ NEZÁVISLÝ

A toto nespĺňa žiaden z iných kandidátov, nech hovorí čokoľvek. Tým, že si Kiska financuje kampaň z vlastných peňazí, nezostane nikomu nič dĺžny, žiadnym stranám ani sponzorom, ktorí ho dostali do prezidentského paláca. Môže byť skutočne nezávislý a nestranícky, keďže v žiadnej strane nebol ani nie je a žiadna strana ho nevie ovládať (na rozdiel od protikandidáta). Má viac peňazí ako potrebuje, takže podľa mňa sa nedá ani kúpiť.

 

Moje subjektívne dôvody

1. Zhruba 2 roky predtým, ako Kiska ohlásil kandidatúru na prezidenta som si v duchu povedal, že "Kiska by bol dobrým prezidentom". Čítal som nejaký rozhovor s ním, o jeho podnikaní, o Dobrom Anjelovi a o živote a tento človek sa mi veľmi pozdával. Takže dlho predtým ako ohlásil kandidatúru som nad ním zauvažoval ako nad prezidentom.

2. Spolu s manželkou sme Dobrí Anjeli, veríme tomuto projektu a tým teda veríme aj jeho zakladateľovi. Nemám dôvod mu nedôverovať aj v jeho kandidatúre na prezidenta.

3. To je skôr zábavná historka, ale keď som raz uspával moju malú dcérku, chcela "Kisku, kisku". Až po chvíli som pochopil, že v jej reči v preklade "Kiska" rovná sa "knižka" a malá chcela teda knižku a čítať :-). V každom prípade - moja malá dcérka tak nejako intuitívne povedala, že chce Kisku a keď si dám všetky fakty dohromady s týmto, tak to považujem za istý druh znamenia, že musím voliť Kisku .

 

Možno sa zase sklamem a možno sa zase nič nezmení. Ja som ale večný optimista a verím, že raz sa to na Slovensku musí otočiť a že Kiska bude dobrý prezident. Mám celkom dobrú intuíciu na ľudí a som na 100% presvedčený, že Kiska je lepším kandidátom na prezidenta ako Fico. Mohol si niekde užívať peniaze a mať od všetkých svätý pokoj, ale on namiesto toho nechá na seba hádzať špinu, chodí po Slovensku a snaží sa ľudí presvedčiť, aby ho volili a aby sa tu udiala zmena k lepšiemu. Keď píšem o zmene - som presvedčený, že pri Ficovi sa na Slovensku nezmení absolútne nič (teda určite nie k lepšiemu) a že naďalej bude pokračovať jeho morálny aj ekonomický úpadok. Kiska je teda najväčšou nádejou na pozitívnu zmenu v spoločnosti. Čo dokázal napríklad v Dobrom Anjelovi môže teraz z pozície autority prezidenta republiky preniesť do mnohých systémových pozitívnych zlepšení (aj pri obmedzenom mandáte prezidenta).

Dúfam, že Kiska vyhrá, lebo fakt neviem ako by som rozchodil, ak by fico tie voľby vyhral po takejto štvavej kampani. Neviem pochopiť, že Slováci chcú byť takto klamaní a nedokážu rozpoznať rozdiel medzi Ficom a Kiskom, medzi zlom a dobrom, medzi populizmom a skutočným záujmom, medzi zrnom a plevelom...

Ficovi platíme všetci kamp z našich peňazí, jeho kamaráti napojení na štátne peňazovody chrlia na Kisku kýble špiny a tie útoky su fakt už za hranicou slušnosti a vkusu. Hlavne sú tie útoky len obvinenia bez dôkazov. Podliezanie rómom, bilbordy s maďarským poďakovaním, vyhrážanie sa a fňukanie pred svojimi voličmi že skončí v politike ako ho nebudú voliť, otvorená podpora médií (aká náhodička včera dokument o scientológii na STV2, TA3 škoda komentovať). Fakt chcem veriť, že Slovensko sa ešte stále dokáže rozhodnúť správne a nezvolí si cestu do pekla, ktorá je zaobalená do ľúbivých rečí. Ak vyhrá taký človek ako Fico nad takým človekom ako Kiska, bude to fakt tragické.


Preto každého prosím a vyzývam, aby ste v sobotu išli voliť a ak sa dá, zoberte aj nejakého známeho nevoliča, nech pomôžeme skutočne lepšiemu kandidátovi na prezidenta.. Presvedčiť rodinu o voľbe Kisku beriem za samozrejmosť :-).

 

Držme si teda všetci palce, veď ide o našu budúcnosť.

Kiska bude dobrý prezident.

A aj to povestné vrece zemiakov je lepšie ako Fico.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prieskum AKO: Smeru sa nedarí zvrátiť pokles, nové strany výraznejšie nestúpli

Prieskum sa realizoval po ohlásení Kisku, že nebude opäť kandidovať.

LEVICE

Väzeň v Leviciach ušiel počas eskorty, skočil do vody pri mlyne

Z elektrárne ho zachraňovali hasiči.


Už ste čítali?