Voliči platení štátom

Autor: Igor Chlebík | 25.3.2014 o 7:58 | (upravené 25.3.2014 o 9:12) Karma článku: 21,23 | Prečítané:  1952x

Tento blog je venovaný hlavne všetkým zamestnancom štátu. Úradníci, ľudia zamestnaní v samosprávach, VÚC, mestách, úradoch, v školstve či zdravotníctve, v štátnych firmách, ... . Zamestnanci štátu budú v sobotu tiež voliť a ako tak pozerám, motivácie koho voliť dostávajú z viacerých strán. Prosím týchto ľudí len o jedno - aby volili slobodne a podľa svojho srdca a presvedčenia.

Každý máme nejakého známeho, ktorý pracuje pre štát. A určite ste počuli už od týchto ľudí všeličo, čo sa deje. Títo zamestnanci majú strach, hovoria, že musia byť opatrní a niektoré veci napríklad nedajú do emailu, ale len na osobnú debatu. Až sa čudujem, čo všetko títo ľudia prežívajú a aké tlaky sú na nich vyvíjané.

 

"Vieš Igor, ak chceme peniaze, musím jednať s XY zo SMERu. Neveril by si, ako to majú všetko pod palcom a aké špinavosti sa tam dejú. Všetci o ňom hovoria že je ... (nepublikovateľné slovo), ale bez neho nič nepretlačíš, tak sa mu musíme pchať aspoň na oko do prdele."

"Čo ti budem hovoriť? Šéfoval to slušný človek, ale prišli SMERáci a totálne to tu ovládli. Každý ti kašle na nejakú odbornosť alebo skúsenosti - horšie ako za komunistov."

"Ide ma šľak trafiť z toho, čo sa tu deje. Vyhodili jediného odborníka čo tomu rozumelk, lebo nemal to správne politické krytie a ani ti nejdem hovoriť, akým spôsobom sa tu teraz pracuje a aká je tu atmosféra. Ľudia nevedia ako čo robiť, ale to nikoho nezaujíma a potom nám ľudia nadávajú, že sme neschopní."

 

Moje rozhovory s ľudmi zo zdravotníctva alebo školstva by boli na strašne dlho - a netreba ich ani písať, však každý vie, ako funguje školstvo či zdravotníctvo. Spoločné majú to, že školy, nemocnice, úrady alebo rôzne štátne inštitúcie ovládol SMER. Keď boli v prvej vláde, stačili im miesta riaditeľov a vedúcich, ale teraz sa už obsadzujú miesta referentov a pomaly aj upratovačiek podľa straníckeho kľúča. Stačí sa pozrieť na Vaše okolie - na mestský či obecný úrad, do školy, nemocnice či na políciu - fakt je veľmi vysoká pravdepodobnosť, že tam budú dosadení ľudia, namiesto ktorých by tam mohol byť niekto šikovnejší a vhodnejší. Ako nanominoval Jahnátek na svoje ministerstvo pomaly celú rodinu a dedinu, takéto ovládnutie niektorých inštitúcií je bežné po celom Slovensku.

 

"Fico sa na záver kampane sústreďuje na kampaň cez starostov a regionálnych činovníkov Smeru. So smerákmi zo stredného Slovenska sa stretol v nedeľu v Banskej Bystrici, so straníckymi kolegami zo západného Slovenska včera v Nitre."

SME, článok Na Myjave tlačia Ficov príhovor do obecných rozhlasov

 

Fico začína posledný masívny útok na voličov. Starostovia, primátori, vedúci úradov, atď atď rozosielajú emaily, listy, letáky, chodia po "svojich" ľuďoch a motivujú a agitujú. Najtrápnejšie je, ako Fico, ktorý v minulých prezidentských voľbách označil maďarov pomaly za hrozbu národnej bezpečnosti teraz dáva na svoje bilbordy poďakovanie v maďarčine a pchá sa im viete kde. Detto rómovia - neurobil pre nich nič, ale keď ich teraz potrebuje, sú mu dobrí. Je mi z toho zle a jediná možnosť čo s tým robiť je pre mňa tiež sa snažiť získať nejakých ľudí v prospech Kisku - a o to sa snažím aj týmto blogom.

 

Na záver mám už len jeden odkaz pre všetkých zamestnancov štátu, ktorí pôjdu v sobotu k voľbám. Aj keď dostávate výzvy od svojich nadriadených, ktoré Vám odporúčajú, koho máte voliť, pri volebnej urne budete stát sami za seba, ANONYMNE a hlavne SLOBODNE. Nikto nebude vidieť, komu svoj hlas hodíte. Spomeňte si preto pri Vašom hlasovaní na to, aké istoty Vám dal SMER a Fico a ako sa tieto istoty prejavili na Vašom pracovicku. Spomeňte si, akí ľudia tie istoty dostali a akí ľudia o tie istoty prišli.

Voľte slobodne :-)

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prieskum AKO: Smeru sa nedarí zvrátiť pokles, nové strany výraznejšie nestúpli

Prieskum sa realizoval po ohlásení Kisku, že nebude opäť kandidovať.

LEVICE

Väzeň v Leviciach ušiel počas eskorty, skočil do vody pri mlyne

Z elektrárne ho zachraňovali hasiči.


Už ste čítali?