Otázky na Fica do diskusií

Autor: Igor Chlebík | 3.3.2014 o 15:50 | (upravené 4.3.2014 o 16:50) Karma článku: 12,74 | Prečítané:  542x

Štve ma, ako sa niektorí moderátori vedia vybúriť na niektorých prezidentských kandidátoch a na niektorých sú ako med. Mám viac otázok na premiéra a v prieskumoch vedúceho prezidentského kandidáta, ktoré by mohli za mňa položiť moderátori a novinári. Úprimne aj priznávam, že sú naformulované tak tradične „novinársky“ - tendenčne a účelovo - rovnako ako sú moderátormi formulované otázky na iných kandidátov na prezidenta.

Prvých 6 otázok som čerpal z dvoch článkov

Trend (http://www.etrend.sk/trend-archiv/rok-2014/cislo-3/vierolomny-kandidat.html )

1. Pred piatimi rokmi ste odmietli vyjadrenie vtedajšieho poslanca HZDS Jozefa Haleckého, keď predpovedal, že Robert Fico sa bude v roku 2014 uchádzať o kreslo prezidenta z obavy, že ako premiér začne strácať popularitu. Vtedy ste odpovedali "Môžem vás ubezpečiť, že v roku 2014 už v politike nebudem.“. Viete vysvetliť tieto Vaše slová, keď niečo hovoríte a niečo iné robíte?

2. V roku 2006 ste na sneme Smeru označil funkciu premiéra a predsedu strany za dve nezlučiteľné veci. „Líder, ktorý sedí vo vláde, nemá šancu zvládať stranícku úroveň“. Odvtedy uplynulo takmer osem rokov a Robert Fico je nepretržite šéfom Smeru a na čele kabinetu stojí druhýkrát. Zase ste niečo iné hovorili a iné robíte. Ako máme chápať tieto Vaše slová?

3. Členstvo Roberta Fica v KSČ v oficiálnom premiérskom životopise nefiguruje. Prečo?

4. Bola zverejnená prihláška Roberta Fica do komunistickej strany, do ktorej napísal: „S náboženskou otázkou som vysporiadaný a zastávam prísne ateistické stanovisko.“ Nedávno ste natočili video, v ktorom sa spovedáte, ako na Vás vplývala viera - „Prešiel som svätým krstom, svätým prijímaním, prešiel som dokonca birmovkou. Keby som si dnes mal urobiť profil vo vzťahu ku katolíckej cirkvi, možno by som vyšiel lepšie ako ktorýkoľvek poslanec za KDH.“ V tomto sa fakt nevyznám, vysvetlite mi to prosím? A opäť - niečo iné ste hovorili pred rokmi a iné hovoríte teraz - vtedy ste boli silný ateista a dnes väčší katolík ako KDHáci.

- Doplňujúca otázka moja - Veríte v Boha?

+ druhá doplňujúca - Ako Vám môže Váš volič veriť, keď ste opakovane niečo iné hovorili a úplne inak ste potom konali? Jednoducho Vaše slová sú úplne odlišné od Vašich skutkov...

 

Teraz 2 otázky z Nového Času (http://www.cas.sk/clanok/274313/moderator-bielik-si-na-vesmirnu-zenu-mezensku-trufol-bude-takto-rypat-aj-do-ostatnych.html )

1. Nie je farizejské stavať sa do roly sociálneho demokrata, keď sa vyvážate na aute za 75-tisíc eur a nosíte hodinky za 20-tisíc eur?

+ doplňujem že býva v prepychovom dome Bonaparte a má snáď najdrahší mobil aký existuje atď atď

2. Aký je váš vzťah s tajomníčkou Janou Halászovou, s ktorou ste sa v noci lúčili bozkom?

 

Začiatok by sme mali a prikladám ďalšie zozbierané otázky

- Boli ste v gorilom byte? :-) (to len na naštvanie - moderátori majú radi takéto otázky). Položiť aspoň 3-krát po sebe.

- Je hlas podobný Ficovi na nahrávke Váš alebo nie? Boli by ste ochotný podstúpiť expertízu, ktorá by dokázala pravdu či je ten hlas Váš alebo nie?
Bývalý poslanec za stranu Smer Bohumil Hanzel odniesol na švédske veľvyslanectvo v Bratislave dôkazy, ktoré podľa neho svedčia o korupčnom pozadí SMERu. Hanzel povedal, že peniaze od sponzorov pred voľbami v roku 2002 zháňal aj Fico. Pre stranu vraj osobne získal do sto miliónov korún. Hanzel videl aj notársky overenú zmluvu medzi Ficom a piatimi sponzormi, ktorých zastupuje vplyvný podnikateľ. Podľa neho mu líder Smeru-SD 16. augusta 2001 povedal, že je normálne, ak si budú sponzori za peniaze, ktoré dali strane, po víťazných voľbách robiť nároky na štátne zákazky.(http://www.24hod.sk/hanzel-odniesol-na-svedsku-ambasadu-dokazy-o-smere-cl119506.html)

- Od vzniku Slovenska ste v parlamente, SDĽ bola vo vláde keď ste bol ich poslancom, dvakrát ste bol priemiérom, pričom toto volebné obdobie môže SMER vďaka svojim automatom schváliť čokoľvek bude chcieť. Prečo teda už nie je dobre? Kde sú tie sľubované istoty?

 

- Ako môžu teraz poslanci SMERu hovoriť, že idú niečo pripravovať a analyzovať, keď väčšina týchto poslancov je v parlamente od roku 2002??? Za 14 rokov v parlamente by som mal všetko do bodky naštudované a pripravené a vo vláde by som to len poschvaľoval. Čo robili a robia poslanci SMERu za tie roky?

 

- Myslíte, že je na Slovensku lepšie vďaka vašej vláde? Ako je na tom školstvo? Zdravotníctvo? Kultúra? V akom stave sú cesty? Máme postavené diaľnice? Ako sú na tom ľudia? Nedávno som čítal, že trištvrtiny ľudí majú problémy splácať účty a že pracujúci ľudia sú už chudobou, lebo tie platby im nestačia na slušný život!! Prečo s tým teda premiér Fico niečo nerobí a nevyrieši tieto problémy???


- „Do 3 minút odvolám kohokoľvek“. Prečo ste neodvolali za očividné pochybenia svojich ministrov? Nejdem ani vymenovávať všetkych ministrov, ktorí mali byť okamžite odvolaní.


- „Slovensko nie je právny štát.“ Ako to môže povedať dvojnásobný premiér krajiny a nič s tým nerobiť?!?


- „Ak sa chcú zdravotné poisťovne ťahať za prsty so štátom, s radosťou, sme na to pripravení.“ Slovensko prehralo obrovské peniaze v spore s touto poisťovňou. Akú zodpovednosť za to plánujete vyvodiť?


- Myslíte že v Bratislave sú ľudia nenormálni? Alebo aký názor máte na Bratislavčanov, keď ste povedali „Ja som musel odísť z Bratislavy vo štvrtok a piatok, lebo som chcel ísť medzi normálnych ľudí."

 

Posledná otázka - myslíte si že ste dobrý právnik? Koľko súdnych sporov keď ste zastupovali Slovensko ste vyhrali?


Na „Diaľnica do Košíc bude hotová v roku 2010“ (júl 2007) alebo „Kríza sa ľudí nedotkne“ (2008) sa už ani nepýtam. Bolo by mnoho ďalších otázok, úplne ale postačí, keď premier Fico zodpovie aspoň na tieto.

 

Myslíte, že mu podobné otázky budú položené? Bude napríklad moderátor Bielik na TA3 taký pevný aj proti Ficovi alebo si dovolí len na iných? Diskusie na TA3 sú podľa mňa skutočnou žurnalistickou katastrofou - vyslovene snaha zdiskreditovať a poškodiť kandidátov, pričom podstatné otázky týkajúce sa práce prezidenta neodzneli vôbec. Vyslovene odvedenie pozornosti od toho dôležitého a snaha každého len spochybniť a nájsť nejakú "špinu". Videl som na TA3 diskusiu s Mezenskou, Kiskom a Čarnogurským a skutočne som veľmi zvedavý, aké otázky budú položené premiérovi Ficovi a či si napriklad Bielik dovolí 3-4x zopakovať tú istú otázku aj premiérovi.

 

Odporúčam prípadne ešte nasledovné 2 veľmi dobré blogy k tejto téme


http://boriskacani.blog.cz/1402/aka-krajina-taki-zurnalisti

http://cmorej.blog.sme.sk/c/350254/V-TA3-pokorili-hranicu-ubohosti.html


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prieskum AKO: Smeru sa nedarí zvrátiť pokles, nové strany výraznejšie nestúpli

Prieskum sa realizoval po ohlásení Kisku, že nebude opäť kandidovať.

LEVICE

Väzeň v Leviciach ušiel počas eskorty, skočil do vody pri mlyne

Z elektrárne ho zachraňovali hasiči.


Už ste čítali?