Kotleba je hlavne prehrou SMERu

Autor: Igor Chlebík | 24.11.2013 o 9:45 | (upravené 4.3.2014 o 23:30) Karma článku: 14,58 | Prečítané:  1779x

Keby v prvom kole vyhral Maňka a Kaníka by porazil Kotleba – bola by to veľká prehra SDKÚ. Maňka prehral ale v druhom kole a táto prehra ide hlavne na tričko SMERu. Neskutočne celé druhé kolo volieb podcenili a Ficovi bola prednejšia fotka s Obamom ako podpora podpredsedu SMERu proti extrémizmu.

 Shooty

SMER nedokáže úprimne priznať, že prípadné víťazstvo Kotlebu nikto nepovažoval za reálne a ja som tiež čakal, že Kotlebu by prevalcoval s obrovským nádskokom v druhom kole aj Mickey Mouse. Proste – hocikto je lepší ako Kotleba – ale Maňka dokázal nemožné – on prehral dopredu vyhraný boj a dokázal prehrať nad totálnym outsiderom. V normálnom štáte by Maňka okamžite ohlásil koniec politickej karéry, ale Slovensko nie je v politike normálny štát. Detto Fico a SMER – mala by nasledovať sebareflexia tejto strany. Namiesto toho vidím len hádzanie zodpovednosti na niekoho iného a vyjadrenia, aký je SMER úspešný a má najviac županov.


Banská Bystrica je obrovské prekvapenie a ukazuje, v akom stave je Slovensko. Však Kotleba získal po Frešovi najviac hlasov zo všetkých županov. Jeho výhra je zdvihnutý prst, je to protest občanov proti súčasnému systému a štandardným politickým stranám. Na druhej strane je tento zdvihnutý prst hlavne symbolický, lebo Kotleba ako župan nebude mať reálne možnosti niečo robiť alebo zmeniť. Bude to „človek na očiach“ s vysokým platom a bude stále ľudom pripomínať, kam až to môže dospieť. A Kotlebovi tá výhra do budúcna skôr poškodí, lebo reálne nič nezmení, celé zastupiteľstvo bude proti nemu, všetci župani, politici – proste Kotleba aj keby chcel nemôže nič presadiť a zmeniť, lebo na to nebude mať žiadnu podporu.

Hoci som nemyslel, žeby som si to niekedy mohol pomyslieť – ja som nakoniec rád, že vyhral, lebo snáď to už konečne zobudí politikov a nebudú nám ponúkať takých ľudí, ako v týchto VÚC voľbách. Boli to tradične voľby nie „ZA“ niekoho alebo „PROTI“ niekomu. Doteraz ma hnevá, aké alternatívy sme mali v Trenčianskom kraji a proste nebolo koho voliť. V Bratislavskom kraji by proti pani Monike tiež vyhral aj ten spomínaný Mickey Mouse a Banská Bystrica je proste „chyba v systéme“, keď nevyhral niekto kto to mal mať dopredu jasné vyhrané. Víťazstvo Kotlebu je v symbolike, že ľudia odmietnú voliť už aj menšie zlo, lebo voliť „v gumenných rukaviciach“ je ponižujúce a zlo bude vždy len zlo. A že vyhral Kotleba v ľavicovej Banskej Bystrici je už len taká čerešnička na torte.

Odporúčam pozrieť si vyjadrenia Fica, Maňku či pani Moniky a každý nech si už urobí názor sám. V každom prípade – Kotleba je obrovská prehra SMERu a žiadne slová Fica ako SMER vyhral a má viac županov a za všetko môžu iní tú prehru nezakryjú. Za župana ponúkli človeka, ktorého ľudia nevolili dokonca ani v tých „gumenných rukaviciach“.

A na záver len stručne k Bratislave a pani Monike. Je super, že to berie tak pozitívne, že má o 1,5 percenta viac ako v prvom kole, aj keď reálne totálne prepadla. A jej slová, že „zvolenie Kotlebu je najmä problémom SDKÚ a SaS, ktoré nechceli podporiť Maňku“ ani nepotrebujú komentár. To nie SMER, to SDKÚ a SaS môže za to, koho ľudia volili. To je fakt haluz.

Otázka na premýšľanie záver – PREČO SMER RIEŠI HLASY, KTORÉ DOSTAL KOTLEBA, ALE NERIEŠI HLASY, KTORE NEDOSTAL MAŇKA?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prieskum AKO: Smeru sa nedarí zvrátiť pokles, nové strany výraznejšie nestúpli

Prieskum sa realizoval po ohlásení Kisku, že nebude opäť kandidovať.

LEVICE

Väzeň v Leviciach ušiel počas eskorty, skočil do vody pri mlyne

Z elektrárne ho zachraňovali hasiči.


Už ste čítali?