Smerácky sviatkový monopol

Autor: Igor Chlebík | 30.4.2013 o 14:49 | (upravené 30.4.2013 o 17:25) Karma článku: 17,30 | Prečítané:  626x

V nedeľu sa v meste kde bývam staval máj a chcel som si ísť pozrieť s dcérkou vystúpenie detského folklórneho súboru. Keď som však z programu zistil, že je to SMERácka propaganda, zostali sme radšej doma. A ja som sa zamyslel nad tým, ako si postupne SMER privlastňuje väčšinu sviatkov a významných dní a že prakticky každá väčšia akcia sa spolitizuje vďaka účasti SMERáckych papalášov.

Dnes sa všade stavajú máje, čaká nás sviatok práce, deň matiek, deň viťazstva nad fašizmom. V mestách budú rôzne akcie a väčšina ich bude mať spoločný zvýšený výskyt SMERáckych kádrov. A väčšina týchto akcií sa žiaľ spolitizuje a zneužije na podprahovú volebnú kampaň a prezentáciu politikov. Ak chcete ísť osláviť alebo pripomenúť si niektorý z týchto dní na nejakú oficiálnu akciu, s vysokou pravdepodobnosťou to bude za účasti politikov.

Pochádzam z Myjavy a teší ma, že minimálne moje rodisko si nenechalo spolitizovať tradičné stavanie mája. Fakt sa snažím spomenúť si, či na stavaní mája boli nejakí politici - ale nespomínam si na žiadneho. Na Myjave stavajú máj dlhé roky miestni folkloristi s hasičmi a jediný politik čo tám vystúpi je primátor, ktorý tam ale prakticky rieši len odovzdanie fľašky slivovice hasičom a folkloristom za postavenie mája a potom býva zábava. Žiadna politika, žiadne reči papalášov - ľudia sa skrátka bavia. V Novom Meste nad Váhom kde teraz bývam obsadil stavanie mája SMER a výsledkom sú aj prepísané dopravné tabule na "Nové Mesto Roberta Fica" alebo sedenie časti obyvateľov radšej doma akoby mali ísť pozerať na nejakú politickú propagandu.

Týmto blogom chcem apelovať na predstaviteľov miest a obcí, aby nepolitizovali sviatky či iné významné dni. Aby tieto dni neboli využívané na volebné kampane a prezentáciu politikov ale aby slúžili na oslavu a pripomenutie si sviatku samotného.

Úplne na záver - stačí pozrieť na Banskú Bystricu, kam až môže zájsť politizácia sviatkov. Tam postavilo v piatok máj SDKÚ a dnes sa zrezal, aby ho tam mohol postaviť SMER s Ficom. To už je fakt absurdné.

 

Sviatky sviatkom a nie politikom...

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prieskum AKO: Smeru sa nedarí zvrátiť pokles, nové strany výraznejšie nestúpli

Prieskum sa realizoval po ohlásení Kisku, že nebude opäť kandidovať.

LEVICE

Väzeň v Leviciach ušiel počas eskorty, skočil do vody pri mlyne

Z elektrárne ho zachraňovali hasiči.


Už ste čítali?