1000 Ficových klikov

Autor: Igor Chlebík | 23.2.2013 o 10:17 | (upravené 23.2.2013 o 10:25) Karma článku: 16,26 | Prečítané:  6778x

Piatkové televízne noviny, Markíza, reportáž - premiér Fico urobil za 30 minút 1000 klikov a porazil tak aj vojakov z jednotky špeciálneho určenia - teda fakt profesionálne vycvičených vojakov, ktorí by mali mať ten najlepší tréning a mali by byť mimoriadne fyzicky zdatní.

 

Keď sledujem akékoľvek správy, vždy o nich pochybujem a snažím sa nad nimi rozmýšľať. Pri tejto správe som fakt len neveriacky čumel. 1000 klikov za 30 minút??? Rozdeľme si to na drobné - 30 minút krát 60 sekúnd - to je 1.800 sekúnd - takže 1 klik trval priemerne 1,8 sekundy. A to po celých 30 minút. Zdá sa Vám to uveriteľné??? Mne totiž veľmi nie.

Mám na to len 2 vysvetlenia

1. celých tých 1000 klikov je výmysel a toľko ich premiér Fico neurobil

2. premiér mohol urobiť 1000 klikov, ale priznajme si - nie je klik ako klik. Pohyb pár centimetrov "hore-dole" sa asi nedá nazvať regulárne urobeným klikom a potom fakt závisí na definícii, čo je správne urobený klik, ako má vyzerať a ako ho treba previesť, aby sa počítal za správne urobený.

Osobne si myslím, že tých "klikov" možno urobil 1000, ale neverím, že to boli seriózne a regulárne kliky. Myslím, že veľa tých klikov sa nemalo počítať, boli odfláknuté, nedorobené, zle prevedené, nezodpovedali definícii kvalitne prevedenému kliku. V konečnom dôsledku je dôležitý ale výsledok - "premiér urobil 1000 klikov a porazil vojakov" - je to prezentované mediálne ako obrovský úspech premiéra, ako dôkaz jeho fyzickej sily. Málokto sa ale zamýšľa, že celý ten úspech nemusí byť v súlade s pravidlami. A žiaľ, ako robí náš premier kliky, tak robí podľa mňa aj politiku - tvári sa to všetko vynikajúco a ako úspech, ale v pozadí je nejaký podvod.

Klikom moc nerozumiem, napísal som sem svoj osobný názor, že bežný človek behajúci po hrádzi so psom a pracovne časovo veľmi vyťažený asi nebude fyzicky zdatnejší ako profesionálny vojak cvičený na špeciálne bojové úlohy. Ak by to bola pravda, potom by sa mal asi zrušiť celý ten pluk špeciálneho určenia v Žiline, lebo je pre nich veľkou hanbou, že ich "dal dole" v klikoch "nejaký civil" - k tomu politik.

Však nech novinári trochu popracujú a skúsia preveriť u profesionálnych športovcov alebo pedagógov telesnej výchovy, koľko klikov je možných urobiť za tých 30 minút. Možno sa fakt mýlim a je to možné a potom úprimne zoberiem moje slová späť - nemám problém zmeniť názor ak ma niekto presvedčí rozumnými argumentmi. Ale keď tie kliky neurobí profesionálny vojak, netrénovaný človek ich urobí veľmi ťažko.

Alebo nech premiér zopakuje tie kliky ešte raz pred nezávislými kamerami a pod dohľadom ľudí, čo klikom rozumia = bude sa počítať len správne prevedený klik. Kým sa tak nestane, celá tá správa o 1000 klikoch za 30 minút je pre mňa len mediálna masáž ťažkého kalibru a neverím jej. Svoj účel ale určite dokonale splnila, lebo mnoho voličov premiéra ju zoberie ako fakt a nezamýšľa sa nad jej pravdivosťou a reálnosťou.

PS: dnes si skúsim aj ja pár klikov - takže aspoň na niečo bola tá reportáž dobrá :-).

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prieskum AKO: Smeru sa nedarí zvrátiť pokles, nové strany výraznejšie nestúpli

Prieskum sa realizoval po ohlásení Kisku, že nebude opäť kandidovať.

LEVICE

Väzeň v Leviciach ušiel počas eskorty, skočil do vody pri mlyne

Z elektrárne ho zachraňovali hasiči.


Už ste čítali?